Historie společnosti ASAP-translation

V dnešním globalizovaném světě je překlad a tlumočení zásadním nástrojem pro překonávání jazykových a kulturních bariér. Společnosti, které se zabývají poskytováním profesionálních překladových služeb, hrají důležitou roli při usnadňování mezinárodního obchodu a komunikace. Jednou z předních společností v tomto odvětví je ASAP-translation. Řekněme si něco o historii této úspěšné společnosti a její přínosu pro překladatelskou oblast.

Začátky podnikání v překladech

Prvním krokem bylo registrování živnosti na překladatelskou činnost překladatelkou Kateřinou Absolonovou v roce 2003. Samotná ASAP-translation.com, s.r.o. byla založena v roce 2005 dvěma zanícenými překladateli, Kateřinou a Jakubem Absolonovými, kteří chtěli vytvořit spolehlivou a rychlou překladatelskou službu. Své dovednosti a zkušenosti z oblasti překladu spojily a spolu vybudovaly základy společnosti, která se později stala jednou z TOP 5 překladatelských firem na Slovenském trhu.

 

Rozvoj, růst a expanze

ASAP-translation.com si rychle získala pověst důvěryhodného poskytovatele překladových služeb s vysokou kvalitou a rychlostí. Zákaznický servis a schopnost poskytovat kvalitní překlady v krátkých dodacích termínech přilákaly stále více a více klientů. Díky tomu společnost rychle rostla a expandovala v roce 2007 expandovala také na český trh v podobě založení pobočky s názvem ASAP-translation.CZ.

 

Inovace a technologický pokrok

ASAP-translation byla vždy lídrem v zavádění nejnovějších technologií a pracovních postupů v oblasti překladu. Uvedla na trh automatizované překladatelské nástroje, které umožňují zlepšit efektivitu a přesnost procesu překladu. Tyto nástroje dokáží analyzovat a zpracovat obrovské množství textu v krátké době a zajistit konzistentnost terminologie. ASAP-translation.com rovněž využívá technologie strojového učení a umělé inteligence k automatizaci některých rutinních úkolů, což umožňuje překladatelům soustředit se na kreativní a náročné aspekty překladu.

 

Partnerství a spolupráce

ASAP-translation spolupracuje se špičkovými překladateli a lingvisty, kteří mají bohaté zkušenosti v různých oblastech. Také si udržuje silné vztahy s klienty, díky snaze přesně porozumět jejich potřebám a dosáhnout jejich spokojenosti.

ASAP-translation je významným subjektem v oblasti profesionálního překladu a tlumočení na Českém i Slovenském trhu, ale své zákazníky má po celé Evropě i na jiných kontinentech. Jejich úspěch je výsledkem dlouhodobému zaměření na kvalitu a zároveň i rychlost poskytovaných překladatelských služeb. To se nám daří jen díky výběru těch nejlepších zaměstnanců, jakož i rychlému zapojení inovací do překladatelského procesu. Širokou škálou překladatelských služeb se staly preferovanou volbou pro mnoho společností a organizací. Historie naší společnosti je příkladem toho, jak vášeň pro překlad a neustálé úsilí o zlepšování mohou vést k úspěchu iv tak silně konkurenčním prostředí jako je překladatelský průmysl.

 

V následujících příspěvcích si můžete přečíst o meznících v historii překladatelské společnosti ASAP-translation.com.

 

Kateřina Absolonová zvolena prezidentkou ATCSK

Kateřina Absolonová zvolena prezidentkou ATCSK Kateřina Absolonová zvolena prezidentkou ATCSK! Dne 6. června jednohlasně zvolili členové Asociace překladatelských společností Slovenska Kateřinu Absolonovou za jejich prezidentku. Kateřina je výkonnou ředitelkou společnosti ASAP-translation. Hlavní cíle Jejím hlavním cílem je udržování a rozvíjení spolupráce s univerzitami, zastupování členů na zasedáních EUATC, posilování společných marketingových aktivit členů a zviditelňování […]

Překladatelská společnost ASAP-translation indexována v žebříčku světových poskytovatelů překladatelských služeb.

Překladatelská společnost ASAP-translation.com na základě průzkumu Slator 2023 LSPI na 314 místě na světe Překladatelská společnost ASAP-translation indexována na základě průzkumu Slator 2023 LSPI umístila v žebříčku světových poskytovatelů překladatelských služeb na 314 místě a na třetím místě ze čtyř slovenských překladatelských společností, které byla v žebříčku zalistovány. Na základě obratu společnosti za poslední dva […]

Přednáška na univerzitě v Buenos Aires

Přednáška na univerzitě v Buenos Aires 4. února 2020 Jakub Absolon přednášel na Katedře translatologie Universidad de Buenos Aires v hlavním městě Argentiny na téma Překladatel v prostředí průmyslu 4.0. Přednášky se kromě studentů zúčastnila i vedoucí katedry paní Beatriz Rodriguez a úřední překladatel Damián Santili, který na UBA vyučuje i počítačem podporovaný překlad. Na […]

Přednáška Jakuba Absolona na konferenci Meet Central Europe 2022 (MCE)

Přednáška Jakuba Absolona na konferenci Meet Central Europe Dne 13. října 2022 se uskutečnila přednáška Jakuba Absolona na konferenci Meet Central Europe 2022 (MCE) v Šamoríně na téma řízení talentů pro projektové manažery v éře hybridní práce. V říjnu 2022 se ve slovenském Šamoríně konala konference Meet Central Europe. Jedním z přednášejících byl Jakub Absolon, ředitel […]