Přednáška Jakuba Absolona na konferenci Meet Central Europe

Dne 13. října 2022 se uskutečnila přednáška Jakuba Absolona na konferenci Meet Central Europe 2022 (MCE) v Šamoríně na téma řízení talentů pro projektové manažery v éře hybridní práce.

V říjnu 2022 se ve slovenském Šamoríně konala konference Meet Central Europe. Jedním z přednášejících byl Jakub Absolon, ředitel společnosti ASAP-translation. Jeho prezentace s názvem „Řízení talentů pro projektové manažery v éře hybridní práce“ se ponořila do složité dynamiky vyvíjejícího se postpandemického pracoviště.

Prostřednictvím svého diskurzu pan Absolon prozkoumal výhody a nevýhody hybridního pracovního modelu. Využil své zkušenosti z překladatelské firmy ASAP-translation s.r.o. jako případovou studii k předvedení změn, kterých jsme byli svědky během pandemie Covid a po ní.

Účastníci konference byli také seznámeni se změnou paradigmatu ve strategiích přitahování talentů a jejich udržení. Zatímco předpandemická doba považovala odměňování za hlavní tahák pro potenciální zaměstnance, současná situace je mnohostranná. Podle pana Absolona se podstata hybridní práce stala nepostradatelnou, přičemž mezi profesionály se výrazně preferuje pocit pohody před čistě profesionálními činnostmi. V dnešním klimatu je honba za špičkovými talenty razantnější než kdy jindy a pan Absolon zdůraznil význam identifikace jednotlivců, kteří se jedinečně hodí pro konkrétní podnik.

Pan Absolon dále objasnil základní strategie pro výchovu a udržení talentů. Po zahájení přitahování a identifikace vhodných kandidátů je klíčové podporovat jejich růst, poskytovat jim pozorný sluch, věnovat jim náležitý respekt a zajistit bezproblémové hybridní pracovní prostředí. Poznamenal také že podstatou je transparentní politika práce na dálku, která vyžaduje konsensus mezi zaměstnanci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.