O překladatelské kanceláři ASAP-translation.CZ

Překladatelská kancelář ASAP-translation.CZ – již více než 15 let zajišťujeme firemní komunikace ve více než 100 jazykových kombinacích.

Kdo jsme? Jsme profesionálové v oboru překladatelských a tlumočnických služeb.

Nedávno mi jeden profesionál v marketingu sdělil svou definici profesionála:

„Profesionál je ten, kdo UMÍ, DĚLÁ a DOSAHUJE VÝSLEDKŮ.“

Zamyslel jsem se nad jeho definicí a od té doby ji používám.

Naše více než 15 letá praxe v poskytování překladatelských, tlumočnických a dalších služeb v souvislosti s cizojazyčnou komunikací dokazuje, že UMÍME (jinak bychom neměli více než 300 aktivních zákazníků), DĚLÁME (překladatelské služby poskytujeme více než 15 let) a DOSAHUJEME VÝSLEDKŮ (ročně zrealizujeme více než 5 000 překladatelských, resp. tlumočnických projektů v téměř 100 jazykových kombinacích). Překladatelská kancelář ASAP-translation.CZ je tu pro Vás!

ASAP-translation.CZ

Proč by při komunikaci v cizím jazyce měla být vaší volbou překladatelská kancelář ASAP-translation.CZ

SCHOPNOSTI

Vzdělání

Většina našich překladatelů má vzdělání v oboru překladatel/tlumočník. Složitost technických textů často vyžaduje zvolit překladatele se vzděláním v příslušném oboru. V takovém případě je podmínkou spolupráce příslušné jazykové vzdělání a praktické zkušenosti v překladatelství.

Praxe

Všichni naši překladatelé mají prokazatelné zkušenosti s překlady. Pokud jsme se rozhodli přijmout do týmu nadaného čerstvého absolventa, všechny jeho překlady kontroluje zkušený překladatel. Teprve po několika měsících je připraven na samostatnou překladatelskou činnost.

Technická zdatnost

Překladatelé dnes pro svou práci potřebují různé druhy tzv. CAT softwarů, které jim zjednodušují práci. Naše společnost je lídr v poskytování školení pro tento software a pro své překladatele pravidelně organizujeme školení použití překladatelských softwarů.

Co DĚLÁME

Našim zákazníkům dodáváme celou škálu jazykových řešení:

  • Překlady
  • Tlumočení
  • Copywriting
  • Titulky
  • Přepis cizojazyčných textů

a mnoho dalších doplňkových služeb.

Jaké máme VÝSLEDKY

Čísla, která mluví za nás:

16 let zkušeností
450 aktivních zákazníků
10 000 projektů ročně
100 jazykových kombinací ročně

Historie společnosti ASAP-translation.CZ

Překladatelská kancelář ASAP-translation.CZ a její historie

ASAP-translation.com na konferenci ve Varšavě

 

ASAP-translation.com a naše Peťka na konferenci The Translation and Localization Conference 2019 ve Varšavě v Polsku. Čekaly nás zajímavé přednášky, setkání a mnoho nových inspirací. Za rok se uvidíme zas!
TLC 2019
ASAP maraton
Tým ASAP-translation na ČSOB maratonu

ASAP-translation.com na ČSOB maratonu

To, že jsme rychlí nejen v překládání, jsme potvrdili včera na štafetovém maratonu. S námi zkrátka vždycky vyhrajete!

Zúčastnili jsme se Linguamarketu

 

Dnes jsme se zúčastnili akce Linguamarket, kterou zorganizovala Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislavě pro studenty translatologie.
Linguamarket 2019

Připravujeme se na náš první maraton

Příprava na štafetový maraton. ASAP-tranlation.com marathon team! 4 x 10,5 km. Děvčata se překonala, podobně jako to dělají v práci!

Jakub a Katka přednášejí v Praze

 

Přednášeli jsme i v Praze na Karlově univerzitě. Katka a Jakub představili studentům Ústavu translatologie Filozofické fakulty, co vše přináší práce v překladatelské branži.
UK Praha
Human Translator 4.0
Human Translator 4.0

Nová kniha Human Translator 4.0 už v prodeji!

Nová kniha HUMAN TRANSLATOR 4.0 od Jakuba Absolona již v prodeji ZDE!

MDŽ, významné ženy v překladatelství

 

Přejeme vám krásný MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN! V překladatelství je mnoho ženských osobností, které se svou činností zasloužily o jeho rozvoj. Ela Kučerková, překladatelka a herečka, se narodila v roce 1909 v Rakousku-Uhersku. Věnovala se překladům z nizozemštiny. Z tohoto jazyka přeložila vícero knih a divadelních her. Působila jako soudní tlumočnice. Hana Ponická se narodila v roce 1922 v Haliči. Studovala medicínu, aktivně se zúčastnila Slovenského národního povstání, pracovala jako redaktorka týdeníku „Smena na nedeľu“. Kvůli svému odmítavému postoji k okupaci však musela této práce zanechat. Stala se jedním ze signatářů Charty 77. V roce 2002 získala Řád Ľudovíta Štúra. Věnovala se překladům z italštiny, francouzštiny, maďarštiny a němčiny. Anežka Schulzová se narodila v roce 1868 v Praze. Její vášní bylo divadlo a věnovala se i psaní pro Zlatou Prahu nebo Národní listy. Ovládala němčinu, francouzštinu a dánštinu, ze které přeložila Brandesovo dílo „Romantická škola“.
Přednáška budoucím překladatelům v Nitře

Katka přednášela v Nitře

Přednášeli jsme na Katedře translatologie FF v Nitře. Katka Absolonová představila, jak pracujeme v ASAP-translation.com a také možnost odborné praxe pro studenty katedry.

Mezinárodní den mateřského jazyka

 

Už od roku 1999, kdy UNESCO ustanovilo 21. únor za Mezinárodní den mateřského jazyka, si připomínáme důležitost mateřského jazyka. Cílem tohoto dne je i uvědomit si hodnotu všech používaných jazyků na světě.

Všichni v ASAP-translation.com vám přejeme poklidné vánoční svátky

Přejeme vám poklidné vánoční svátky plné pohody!

ASAP-translation.com v Lucemburku

 

Díky #TranslatingEurope workshops 2018 školíme i v Lucemburku. Jakub Absolon se věnoval tématu post-editors training / tréning posteditace.
MTPE training Luxemburg 2018
tlumočení Žít vedomě

Tlumočili jsme na konferenci Žít vědomě

I my v ASAP-translation.com žijeme vědomě. Tlumočili jsme na konferenci Žít vědomě v Komárně, která se věnovala životnímu prostředí, zdraví a bezodpadovosti.

ASAP-translation.com sponzorují festival Vysoké hory Nitra 2018

 

S radostí jsme podpořili festival Vysoké hory Nitra. Tlumočili jsme prezentaci horolezce Krzysztofa Wielickeho.
Translation conference MCE 2018

Přednášeli jsme na konferenci MEET CENTRAL EUROPE

V Budapešti Jakub přednášel na konferenci MEET CENTRAL EUROPE. Jsme hrdí na to, že jsme se mohli o naše dlouholeté zkušenosti podělit s tak skvělým publikem. Už teď se těšíme na další ročník konference.

Náš projekt GREENTRANSLATORS v rádiu Lumen

 

Mluvili jsme o našem projektu Greentranslators v relaci Lumenáda – Srdce Evropy. Děkujeme, že můžeme myšlenky Greentranslators šířit dál!
green translators

Přečtěte si článek o projektu GREENTRANSLATORS

Těší nás, že zaujme i dobrovolná práce. GREENTRANSLATORS.org …přečtěte si.

Mezinárodní den překladatelů

 

Oslavujte s námi! Dnes je Mezinárodní den překladatelů. Práce překladatele je náročná, ale zároveň krásná, protože spojuje tam, kde jsou komunikační bariéry. Jak řekl Joseph Brodsky, ruský a americký básník a nositel Nobelovy ceny za literaturu: „Překlad je umění možného.“
Mezinárodní den překladatelů 2018
Translating Europe 2018

Jakub Absolon přednášel na jazykovědné konferenci

Zúčastnili jsme se konference Překlad, tlumočení a kultura: stará dogmata, nové přístupy. Jako jeden z přednášejících vystoupil i Jakub Absolon.

Založení Asociace překladatelských společností Slovenska

Založení Asociace překladatelských společností Slovenska

ASAP-translation.com, s.r.o., inicioval založení stavovské asociace a byl jednou ze zakládajících společností Asociace překladatelských společností Slovenska – ATCSK. Asociace je profesní organizací sdružující poskytovatele překladatelských, tlumočnických, lokalizačních a dalších jazykových služeb. ATCSK je od roku 2007 členem Evropské unie asociací poskytovatelů překladatelských služeb EUATC se sídlem v Bruselu, která sdružuje národní asociace překladatelských společností.

 

Založení Asociace překladatelských společností Slovenska

14. prosince 2006

Založení Asociace překladatelských společností Slovenska

9. listopadu 2006

7. ročník soutěže VYNIKAJÍCÍ PODNIKATELKA SR 2006

7. ročník soutěže VYNIKAJÍCÍ PODNIKATELKA SR 2006

Vítězky 7. ročníku soutěže Vynikající podnikatelka Slovenska, kterou uspořádala Národní agentura pro rozvoj malého a středního podnikání a Top Centrum Podnikatelek, byly veřejnosti představeny během slavnostního galavečera 9. 11. 2006 v hotelu Radisson SAS Carlton v Bratislavě. V kategorii Začínající podnikatelka získala druhé místo jednatelka společnosti ASAP-translation.com, s.r.o., Mgr. Katarína ABSOLONOVÁ.